28 / 02 / 24

„Nie siedź-sieciuj!”

Wszyscy jesteśmy rzeczniczkami i rzecznikami naszych bibliotek. O tym, jak się dobrze do tego przygotować, jak stworzyć plan rzeczniczy i jak go realizować, żeby odnieść sukces dowiemy się podczas realizacji projektu „Nie siedź-sieciuj! – wsparcie dla regionalnych sieci bibliotecznych”, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Pod koniec 2023 roku zespół projektowy z Wojewódzkiej Biblioteki w Poznaniu wziął udział w szkoleniu przygotowującym merytorycznie do realizacji projektu. Razem z nami udział w dalszych jego etapach biorą 4 wielkopolskie biblioteki: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pobiedziska. Projekt potrwa do 15 listopada 2024 roku, na jego realizację otrzymaliśmy dotację w wysokości 6 000 zł

Podczas szkoleń, które już w marcu czekają naszą grupę projektową będziemy pracować nad określeniem tzw. problemów rzeczniczych, znalezieniem i opracowaniem ich rozwiązań z wykorzystaniem metody Design Thinking. Będziemy też doskonalić nasze umiejętności negocjacji i wystąpień publicznych, bez których rzecznictwo jest niemożliwe. Naszymi mentorami będą specjaliści z poznańskiego Future Labs oraz Adam Pioch, trener, mówca i wykładowca. Po zakończonych szkoleniach czeka nas dopracowywanie planów rzeczniczych i próba ich wdrożenia.


Zespół projektowy z Wojewódzkiej Biblioteki w Poznaniu:
Anna Płonka, tel. 61 66 40 886, e-mail: anna.plonka@wbp.poznan.pl
Katarzyna Smorowińska, tel. 61 66 40 874, e-mail: katarzyna.smorowinska@wbp.poznan.pl
Małgorzata Bochińska, tel. 61 66 40 874, e-mail: malgorzata.bochinska@wbp.poznan.pl


logotyp projektu Nie siedź sieciuj!

Projekt „Nie siedź-sieciuj! – wsparcie dla regionalnych sieci bibliotecznych” jest realizowany we współpracy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009–2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

logotypy: Program Rozwoju Bibliotek, FRSI, Nie siedź sieciuj, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: