15 / 05 / 24

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi

Plakat reklamujący wydarzenie. Tekst: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na szokujące i pełne refleksji spotkanie z mangami „Reset”, „Poison City” i „Prophecy” 22 maja 2024 godz. 17:00, wstęp wolny. Grafika na górze plakatu: mnóstwo rysunkowych postaci oraz rysunek na dole: rewolwer, łopata i maska gazowa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się w Naszej Bibliotece przy ul. Prusa 3. Spotykamy się w środę, 22 maja 2024 r., o godz. 17:00 w czytelni.

na drewnianym blacie leżą trzy książki z kolorowymi okładkami i dwa długopisy

Tym razem klubowicze zmierzą się z trzema tytułami: Reset, Poison City i Prophecy, których autorem jest Tetsuya Tsutsui. Każda z mang przedstawia inny problem dotyczący otaczającego nas społeczeństwa i wystawi na próbę naszą moralność oraz przekonania osobiste. Czy przyczynią się one do ich zweryfikowania albo zmuszą nas do głębszej analizy zastanej rzeczywistości?

Bohaterowie wspomnianych mang nie patrzą obojętnym okiem na problemy społeczne. Starają się walczyć z hipokryzją oraz niesprawiedliwością, jaka ich otacza, a jednocześnie mają wystarczająco otwarte umysły, aby nie szukać źródeł problemów w konkretnym zjawisku, tylko w nas samych. Dowiemy się, czy zrzucanie winy za wszelkie zło tego świata na medium, jakim jest manga i komiks ma jakieś podstawy i sens. Może wynika ono raczej ze złej woli lub jest konsekwencją stereotypów, nieznajomości tematu i nietolerancji ogółu?

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: