Literacka Nagroda Wielkopolskich Czytelników – poznajcie nominacje!

Ogłaszamy nominacje do Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników, które przyznane zostały w dwóch kategoriach – literatura dla dorosłych oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Laureaci pierwszej edycji nagrody zostaną ogłoszeni 16 maja o godz. 17.00 podczas gali z okazji Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w Auli Artis w Poznaniu.

LITERACKA NAGRODA WIELKOPOLSKICH CZYTELNIKÓW – NOMINACJE W KATEGORII „LITERATURA DLA DOROSŁYCH”

Emilia Dłużewska „Jak płakać w miejscach publicznych”, Wydawnictwo Znak Literanova

Mikołaj Grynberg „Jezus umarł w Polsce”, Wydawnictwo Agora

Joanna Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, Wydawnictwo Marginesy

Małgorzata Lebda „Łakome”, Wydawnictwo Znak

Jakub Małecki „Sąsiednie kolory”, Wydawnictwo Sine Qua Non

Plansza dwukolorowa informująca o nagrodach

LITERACKA NAGRODA WIELKOPOLSKICH CZYTELNIKÓW – NOMINACJE W KATEGORII „LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY”

Adam Mirek „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”, Wydawnictwo Znak Emotikon

Artur Gębka, Agata Dudek „Butelka taty”, Wydawnictwo Widnokrąg

Michał Rusinek, Joanna Rusinek „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”, Wydawnictwo Zygzaki

Tomasz Samojlik, Adam Wajrak „Detektyw Wróbel i złamane pióro”, Wydawnictwo Agora

Łukasz Wierzbicki, Marianna Oklejak „Co hrabia porabia? Listy spod góry Kościuszki”, Wydawnictwo Pogotowie Kazikowe

Plansza dwukolorowa informująca o nagrodach

Zwycięzcy otrzymają nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł, a każda z nominowanych książek otrzyma wyróżnienie w wysokości 3 tys. zł. Dodatkowo, spośród bibliotek, które zgłosiły książki, wylosowanych zostanie 10 nagród po 3 tys. zł na zakup nowości wydawniczych.

Laureaci pierwszej edycji Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali z okazji Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, która odbędzie się 16 maja o godz. 17.00 w Auli Artis w Poznaniu.

Literacka Nagroda Wielkopolskich Czytelników to nowa, wspólna inicjatywa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Projekt ten ma na celu wyróżnienie autorów tworzących ważne dzieła literackie z perspektywy mieszkańców naszego regionu. Na wybór zwycięzców decydujący wpływ mieli czytelnicy, będący członkami klubów książki działających przy wielkopolskich bibliotekach.