Książki dla dzieci - z wizytą w Wielkopolskim Centrum Pediatrii

W maju 2022 roku w Poznaniu powstał najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci - Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a niedawno uruchomiono tam również pierwszy w Wielkopolsce pediatryczny SOR. Byliśmy tam z wizytą!

Jako Biblioteka Wojewódzka uważamy, że czytanie książek może być jedną z form umilenia małym pacjentom tego trudnego czasu zmagania się z chorobą. Dziś Dyrektor naszej biblioteki Małgorzata Grupińska-Bis przekazała na ręce Dyrektor Naczelnej SZOZ Izabeli Marciniak 63 nowe książki, audiobooki i kolorowanki w j. polskim i ukraińskim.

Mamy nadzieję, że lektura bajek choć na chwilę przeniesie dzieci w krainę wolną od bólu i smutku. To na pewno nie koniec współpracy między naszymi instytucjami!

fot. Sebastian Gabryel