16 / 02 / 23

Kobiety na pomniki!

Nie mamy wątpliwości, że książka "Kobiety na pomniki. Subiektywny przewodnik śladami kobiet po Wielkopolsce" autorstwa Pauliny Kirschke, a wydana przez Fundację im. Julii Woykowskiej (woykowska.org), to jedna z najciekawszych nowości, jakie ukazały się dotąd w tym roku w naszym regionie.

Na zdjęciu Agata Kominiak, członkini Fundacji im. Julii Woykowskiej, dyrektorka naszej biblioteki Małgorzata Grupińska-Bis oraz Paulina Kirschke, autorka
To pozycja nie tylko bardzo inspirująca, ale przede wszystkim potrzebna. “Ta niegruba książeczka to subiektywna próba odtworzenia życiowych dróg nietuzinkowych Wielkopolanek. Kobiet, którym nie podobał się zastany porządek rzeczy, które chciały poszerzać granicę swojego świata, uczyć się nowych rzeczy, docierać tam, dokąd chciały – czytamy we wstępie książki “skrobiącej patriarchalną skorupkę”, którą najwyższy czas już rozbić.
Spotkanie dyrektorki naszej biblioteki Małgorzaty Grupińskiej-Bis z Pauliną Kirschke, autorką “Kobiet na pomniki” oraz Agatą Kominiak, członkinią Fundacji im. Julii Woykowskiej, zaowocowało otrzymaniem dwóch egzemplarzy, które już trafiają do naszych zbiorów. Ale to dopiero początek – z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet kolejnych 100 egzemplarzy z przyjemnością wyślemy innym bibliotekom, by również ich czytelnicy mogli zapoznać się z tą wspaniałą książką. Szczegóły niebawem!
fot. Sebastian Gabryel

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: