II Wielkopolski Zlot Questowy – fotorelacja

II Wielkopolski Zlot Questowy to była fantastyczna impreza, która zgromadziła blisko 400 uczestników, zarówno członków questowej społeczności, jak i mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, którzy pierwszy raz wzięli udział w questowych zmaganiach.

Przyjechali do nas uczestnicy z Krakowa, Szczecina, Poznania, Opola, Łodzi, Czarnkowa, Rogoźna, Legnicy i wielu innych miejsc w Polsce.

Zlot Questowy uświetnił obchody Tygodnia Bibliotek, inaugurując pięć nowych tras w Ostrzeszowie, Mikstacie, Kuźnicy Grabowskiej i Doruchowie we współpracy z miejscowymi bibliotekami.

Każdej inauguracji towarzyszyło moc atrakcji. Były warsztaty, konkursy, gry i zabawy.

W Muzeum Elementarza można było pisać stalówką i spróbować swoich sił w zabawach naszych dziadków oraz wylepić z gliny fantastyczne ozdoby.

W Doruchowie Zlot zakończył piknik, gdzie było mnóstwo atrakcji dla dzieci dorosłych oraz dla najwytrwalszych questowiczów konkurs z nagrodami. Dzięki hojności Biblioteki Wojewódzkiej oraz licznych sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody!

Liczny udział uczniów, seniorów, rodzin z dziećmi i uśmiechy na ich twarzach po przejściu kolejnych tras mówi nam, że mamy nowych miłośników Wielkopolskich Questów!

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Zdjęcia: Aleksandra Warczyńska, Aneta Szczepaniak-Głębocka i Hanna Rachocka