09 / 07 / 24

Dyskusyjny Klub Mangi – relacja

Ludzie, ludziska — koty rządzą! Ci puchaci dyktatorzy w swojej łaskawości zechcieli podzielić się tajemnicami, które sprawdzają się nie tylko w kocim społeczeństwie. Udzieliły nam kilku bezcennych uwag i wskazówek podczas ostatniego przed wakacjami Dyskusyjnego Klubu Mangi. 

“Bracia z ulicy” zachwycają szatą graficzną. Koty są przepiękne, a autor bardzo wyraziście zarysował ich charaktery. Tylko uważajcie na malutkie kociaki – potrafią zamęczyć każdego opiekuna! Również zachowania nastolatków, jak i typowej kociary są doskonale uchwycone.

Wymieniliśmy także kilka krytycznych spostrzeżeń dotyczących samego zakończenia tej serii i zaskoczenia związanego z tożsamością kota króla. Nie zapomnieliśmy wspomnieć o pozostałych bohaterach, wśród których warto wymienić przeżywającego ciężkie chwile, nadmiernie puszystego chomika, bezdomne myszy w trakcie przeprowadzki, czy cierpiące na brak spaceru psy.

Drugą idealną na lato mangą są “Zerwane zaręczyny”. Zawarte w tomiku humorystyczne sceny sprawiały, że w trakcie lektury często parskaliśmy śmiechem w komunikacji miejskiej. Warunków bytowych i zaradności życiowej głównej bohaterki — Rachel, która zaplanowała idealne wakacje w… więziennej celi, można tylko pozazdrościć. Natomiast o jej narzeczonym nawet nie warto wspominać! Na pohybel księciu (tej miernocie)!

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się również, jak działają reklamy na stronach internetowych i dlaczego pojawiają się w taki, a nie inny sposób. Jest to najlepszym dowodem na to, że klub mangi to nie tylko komiksy, ale przede wszystkim spotkania z ludźmi. Pamiętajcie – nasz klub mangi uczy, bawi i wychowuje!

Już teraz zapraszamy 30 września na godzinę 17:00 do czytelni, gdzie wdamy się w psychologiczną rozrywkę z “Monsterem”.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: