Cyfrowa Wielkopolska – seminarium

grafika przedstawia kontur mapy Wielkopolski wypełniony zerami i jedynkami, w środku napis: Cyfrowa WielkopolskaKiedy pytamy bibliotekarzy, co jest dla nich cenne i warte przechowywania odpowiadają – zbiory regionalne. Zasoby regionalne budują dziedzictwo kulturowe oraz kształtują świadomość i tożsamość kulturową społeczności lokalnych.

Biblioteka Wojewódzka od lat digitalizuje materiały regionalne własne i bibliotek publicznych z Wielkopolski, ale większość zasobów jest chroniona prawem autorskim i nie może być jeszcze umieszczona w domenie publicznej. Stąd pomysł utworzenia i uruchomienia wewnętrznej Platformy Cyfrowej Bibliotek Publicznych Wielkopolski, na której będą umieszczane publikacje objęte ochroną prawno-autorską. Każda biblioteka gromadzi zbiory regionalne, które może umieścić na platformie. Zatem stwórzmy razem Cyfrową Wielkopolskę.

Podstawowe informacje o szkoleniu

Adresaci: dyrektorzy bibliotek, bibliotekarze z bibliotek publicznych z województwa wielkopolskiego, i inni zainteresowani

Cele:

– poszerzenie wiedzy na temat zabezpieczenia zbiorów regionalnych
– stworzenie platformy zbiorów regionalnych z całej Wielkopolski
– wzmacnianie kompetencji zawodowych wielkopolskich bibliotekarzy

Program szkolenia:

– 10.30-12.00 prezentacja wewnętrznej Platformy Cyfrowej Bibliotek Publicznych Wielkopolski
– przerwa kawowa

Termin:

19 kwietnia 2023, godziny 10.30-13.00

Forma: