Biblioteka na trudne czasy: metody pracy i pomysły na działania w czasach globalnych wyzwań

mężczyzna z brodą, w okularach, ubrany w T-shirt i czapkę z pomponem stoi pod ścianą, na której jest dużo kolorowych karteczek samoprzylepnych

Podstawowe informacje o szkoleniu:

Adresaci: bibliotekarze z bibliotek publicznych z województwa wielkopolskiego

Cele:

• poszerzenie wiedzy w zakresie metod pracy w bibliotece i generowania nowych pomysłów,
  • przegląd działań, jakie są już prowadzone w bibliotekach (w Polsce i za granicą),
  • wzmacnianie kompetencji zawodowych wielkopolskich bibliotekarzy.

Wyzwania:

• wojna w Ukrainie, migracje i zmiany demograficzne,
  • inflacja i kryzys ekonomiczny,
  • zmiany klimatyczne,
  • wyzwania zdrowotne, w tym związane z pandemią COVID.

Bio

Agnieszka Koszowska – redaktorka serwisu www.biblioteki.org, koordynatorka projektów, trenerka, specjalistka ds. webinariów. W Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaangażowana w projekty (ogólnopolskie i międzynarodowe), dotyczące edukacji dorosłych, e-learningu, technologii, kreatywności, nauki programowania oraz innych nowych działań bibliotek. Od początku drogi zawodowej związana z bibliotekami. Jej główne obszary zainteresowań to działania bibliotek łączące w sobie aktywność społeczną, nieformalną edukację, kreatywność i nowe technologie. Pisze, bloguje i prezentuje o kreatywnych przestrzeniach w bibliotece (makerspace), bibliotekach jako miejscach nieformalnej edukacji, nowych trendach i usługach.

Termin:
7.12 i 14.12, godz. 12.30-14.30

Forma: on-line

Miejsce: aplikacja Zoom [przeczytaj instrukcję dla uczestnika spotkania (pdf – 670 KB)]

• on-line – wypełnij formularz zgłoszeniowy
  • obowiązuje jeden zapis na dwie części szkolenia
  • ilość miejsc ograniczona, decyduje pierwszeństwo zgłoszeń
  • szkolenie jest bezpłatne.

Magdalena Słocińska, magdalena.slocinska@wbp.poznan.pl, telefon: 61 66 40 862

Zdjęcie: Obraz autorstwa wayhomestudio na Freepik